Данило-Іванівська гімназія Новенської сільської ради

Управління

Основні принципи управління

Контроль у навчальних закладах здійснюється відповідно до ієрархічних рівнів управління.

Тому рівнями контролю є:

• рівень директора;
  • рівень заступників;
  • рівень голів ШМО;
  • рівень органів батьківського самоуправління (піклувальної ради, ради школи, батьківського комітету);
  • рівень класного керівника;
  • рівень учителя;
  • рівень органів учнівського самоврядування;
  • рівень класу;
  • рівень самоконтролю учня.

Контроль служить лише засобом, який зводить воєдино інформацію, отриману за допомогою відповідних структур управління про об’єкт , який цікавить керівників певних рівнів, допомагає узагальнити її та оцінити (тобто контроль виконує передусім інформаційну функцію).

Контроль - також процес, за допомогою якого керівник визначає, чи правильні управлінські рішення і чи не потребують вони відповідних коректив.

Основними недоліками контролю є стихійність, безсистемність, відсутність глибокого аналізу.

Процес управління навчальним закладом - нескінчений процес, оскільки всі функції управління взаємопов’язані. Однак жодна з функцій не може обійтися без контролю, тому що будь-яка управлінська функція обов’язково інтегрована з контрольною.